up

Rudens. Kambīzēnu skola. Spams.

15.11.2014.

Hei! Ko nozīmē klusums mūsu lapā? Pirmkārt, mēs cītīgi strādājam ar mūsu Kambīzēniem – trenējam muskuļus un peldam. Esam līdz ausīm darbos un neatliek laika publicēt jaunumus.

Otrkārt, mūsu lapu ik pa brīdim apciemo nelūgti viesi, un daži interneta pārlūki nemaz neļauj lapai atvērties. Tas nozīmē tikai vienu, drīz mums būs jauna lapa, kurai problēmām ar interneta ļaundariem nevajadzētu būt. Kas vēl jauns?

Lasīt vairāk

Esam noslēguši vasaras sezonu. Paši (treneri) vēl pavisam nesen burājām, gan HESā, Ķīšezerā, Liepājā, gan Pāvilostā un Akmensragā. Nu gan jau tuvojas aukstums un ir pienācis īstais laiks trīt slidas ledusdēļiem un snovbordiem. Ziemas sezona vairs nav aiz kalniem. Apmācības atsāksim kolīdz ledus būs vismaz 10cm biezs.

Tas pagaidām viss, tikai vēl godināsim savus labākos šīssezonas burātājus "Ķekavas sporta laureātā". Bet, par to sīkāk citreiz.

Paslēpt saturu

Vasara. LČ BIC Tehno 293.

04.09.2014.

Šī vasara Kambīzei bija īpaši darbīga! Esam rosījušies 4 nometnēs. Sadarbībā ar biedrību "Solis Tuvāk" vasaras sākumā 2 nedēļu garumā bērni apguva vindsērfingu divās radošajās nometnēs Pļavniekkalna skolā, kur katru nedēļu ņēma dalību vairāk kā 20 bērnu. Sadarbībā ar Daugmales Multifunkcionālās halles peldēšanas treneriem rūpējamies, lai peldētāji atsvaidzina iemaņas fiziskajā sagatavotībā un izmēģina, ko nozīmē šķelt viļņus un sadzīvot ar vēju.

Lasīt vairāk

2014_0904_02

Vēl kādas īpaši kuplas (28 bērni) nometnes apmeklējums "Esi aktīvs - nesēdi mājās" mūs priecēja Augusta vidū.

Bet, protams, pats zīmīgākais notikums šajā vasarā bija Kambīzes audzēkņu dalība Latvijas Čempionātā BIC Tehno 293 klasē. 4 mūsu bērni piedalījās pašu mazāko sportistu “3,5″ disciplīnā, kur zēnu konkurencē Kristers Adrians Ivsiņš ieguva 4. vietu un Miks Murāns 8. Mūsu vienīgā varonīgā U15 klases cīnītāja Egija Smeile meiteņu konkurencē ieņēma 3. vietu.

Čempionāts bija noorganizēts godam! Par to jāpateicas Latvijas Zēģelētāju savienībai un Latvijas Vindsērfinga asociācijai. Čempionātā piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – 63 burātāji.

Vēl kāds neiztrūkstošs vasaras pasākums bija Kambīzes Regate, kuru kā ierasts rīkojām "Tautas klasē". Šobrīd neliela atelpa, ko mums ir sarūpējusi atvasara ar sauli un bezvēju. Ar pirmajiem rudens vējiem atsāksim apmācības un paši, treneri, piedalīsimies plānotajās sacensībās "slaloma" un "wave" disciplīnās.

Tiekamies uz ūdens Septembrī!

Paslēpt saturu

Kas notiek Augustā?!

30.08.2014.

Hei! Sen nav bijušas ziņas no mums. Un, ko tas nozīmē? Tas nozīmē, ka dikti daudz darāmā ir bijis šajā vasarā.

Lasīt vairāk

Īsumā: visu vasaru esam trenējuši 10 jaunos burātājus, un, tagad 5 no tiem piedalās Latvijas Čempionātā. Pa šo laiku esam gana pastrādājuši arī ar peldētājiem un interešu grupu, kas kopā ar visiem audzēkņiem, kuri apmeklējuši šogad mūsu mācības tuvojas noapaļotajam ciparam 100!!! Septembra sākumā pilna atskaite no manis par vasaru, Latvijas Čempionātu, nometnēm, bildēs un vārdos! Turiet īkšķus par mūsu Kambīzēniem: Egiju, Kristeru, Miku, Adrianu un Ulriku. Vēl rīt viena nozīmīga diena, lai iezīmētu mūsu vārdu vēstures lappusēs, jo šīs ir pirmās nopietnās sacensības, kurās piedalās mūsu bērni. Un tas ir tiešām liels pārbaudījums ar asarām, neizpratni, bailēm un pārdzīvojumiem! Tikai tāds ir ceļš uz panākumiem.

Lai Jums veicas, mūsu mazie – Lielie!

Paslēpt saturu

Lauku atbalsta dienesta ELFLA programmas un Ķekavas novada NVO projekta atbalsts vindsērfinga attīstībai

16.07.2014.

Esam gandarīti, ka pateicoties Eiropas Savienības ELFLA programmas (16 152,01 EUR) un Ķekavas novada pašvaldības NVO projekta (1 794,67 EUR) finansiālajam atbalstam, esam iegādājušies jaunu papildus vindsērfinga inventāru, kas atbilst starptautiskajām vindsērfinga sacensību klasēm un ar kuriem Ķekavas novada iedzīvotāji un tā viesi un „Kambīzes bērni” jau šajā vasarā varēs apgūt un pilnveidot savas vindsērfinga iemaņas un ņemt dalību sacensībās.

Lasīt vairāk

ELFLA EU Daugavkrasts logo

Jau šī gada 2 līdzšinējās bērnu nometnēs un mūsu rīkotajās sacensībās „Kambīzes regate 2014”, varējām izmantot, gan iegādāto vindsērfinga inventāru, gan binokli un laivas piekabi, lai attālināti vērotu un nodrošinātu drošību uz ūdens un izvietotu bojas.

Pasakoties šim projektam un tā ietvaros iegādātajam inventāram, ceram jau 2014.gada augustā sagaidīt 4-6 biedrības "Ūdenssporta klubs Kambīze" bērnus startējam Latvijas čempionātā vindsērfingā BIC TECHNO 293 (bērnu un jauniešu) klasē.

Paslēpt saturu

Kambīzes Regate 2014 noslēgusies.

14.07.2014.

Sestdien, 12. jūlijā tika aizvadīta Kambīzes Regate 2014. Prognozēto vēju sagaidījām tikai ap plkst. 16:00. Kopā tika izvesti 4 starti un kopvērtējumā nepārspēts palika Ēriks Varoņins, kurš saņēma kāroto Hewlett Packard planšetdatoru. Junioru čempions Namejs Dreimanis ieguva 2. vietu un saņēma dāvanu no uzņēmuma AVIS, 3. vietā ierindojās Mareks Fibiks, kurš, tāpat kā pārējie uzvarētāji, saņēma balvas no Dāvanu servisa.

Lasīt vairāk

Pateicamies dalībniekiem par uzticību visus šos gadus un atbalstītājiem par jaukajām dāvanām ātrākajiem burātājiem.

Tiekamies nākamajā gadā!

Šeit apskatāmi rezultāti.

Paslēpt saturu

Kambīzes Regate 2014!!!

10.07.2014.

Izsludinām gatavību Kambīzes Regatei 2014, kuru ir plānots organizēt Daugavā pie Senču Svētkalniņa (pēdējais pagrieziens uz Daugavu no šosejas pirms Daugmales zīmes) un tā notiks šajā sestdienā, 12. jūlijā. Gadījumā, ja rīt līdz plkst. 18:00 prognoze mainīsies uz slikto pusi, sacensības var tikt pārceltas uz citu dienu. Sekojiet līdzi prognozei un jaunākajai info mūsu mājaslapā!

Mūsu atbalstītāji šogad: Galvenā balva – Hewlett Packard planšete HP Slate 10HD, balvas no dāvanuserviss.lv un AVIS.

(Pievērsiet uzmanību nolikumam, tas ir labots!)

Dienas kārtība

Reģistrācija: 10:00 – 11:00
Atklāšana: 11:15
Pirmais iespējamais starts: 11:45

Kas jauns? Sertifikāti. Bildes no pirmās nometnes.

2014_0629_01
29.06.2014.

Šī ir visrosīgākā Kambīzes sezona, kāda vien šo 5 gadu laikā ir bijusi! Sadarbībā ar Latvijas Vindsērfinga asociāciju, Latvijas Zēģelētāju savienību un ISAF (International Sailing Federation) Raitis Škutāns un es, Māris Minkevics, šogad ieguvām burāšanas treneru sertifikātus, un es beidzot ieguvu LTTC apliecību par profesionālās pilnveides izglītību burāšanā.

Lasīt vairāk

Mana cīņa par tik kāroto “C” kategoriju vēl nav galā, jo priekšā stāv LIELAIS Valsts eksāmens, bet liels darbs jau ir padarīts un tagad tikai jāpārkāpj “astei”.

Raitis ir parūpējies, lai mūsu kluba inventārs tiktu papildināts un tagad jaunieši pie mums var trenēties BIC Tehno disciplīnā (arī olimpiskā). Pieliksim visas pūles, lai labākie šogad Augustā pirmo reizi sajūt sacensību “garšu” Latvijas Čempionātā. Vēl, gaidām piemērotu nedēļās nogali jau 3. sezonas Kambīzes Regatei.

Nu jau aiz muguras ir 2 bērnu nometnes, kurās katru nedēļu dalību ņēma vairāk kā 23 bērni. No 10 nometnē pavadītajām dienām 9 burājām. Laika apstākļi brīžiem bija dramatiski, pat ar krusu, bet dalībnieki par to diži nesatraucās. Vēl šogad priekšā 1 nometne Aigas Daubures un Reiņa Starta vadītajai Ķekavas peldēšanas sporta grupai, kurā paralēli VFS sporta aktivitātēm peldētājiem mācīsim burāt.

Apkopoju bildes no pirmās nometnes. Tā kā nebiju pārliecināts, vai būs atrodami visi e-pasti, nolēmu ielikt linku uz Failiem.lv šeit. Piedodiet, ja kādu jauno censoni neieraudzīsiet, jo treneri bija ļoti aizņemti un par bildēm rūpējās paši apmācāmie.

Noslēgumā izsaku vislielāko pateicību maniem kolēģiem, protams, Raitim Škutānam, Aigai Dauburei un Reinim Startam, par palīdzību mācībās un praktiskā darba izstrādē!

Tiekamies uz ūdens!

Paslēpt saturu

2. radošā nometne Pļavniekkalna skolā. Atskaite.

25.06.2014.

No 16. līdz 20. jūnijam, Kambīzes treneri novadīja 2. Radošo vindsērfinga nometni.

Atkārtojām pirmās nometnes nodarbības un nostiprinājām zināšanas nometņu “veterāniem” no iepriekšējām reizēm. Kopš Kambīzes treneri sadarbojas ar Solis Tuvāk un Pļavniekkalna skolu, šī nometne atšķīrās ar dramatiskākajiem laika apstākļiem, kādi līdz šim mūs piemeklējuši!

Lasīt vairāk

Ik pa laikam pūta brāzmains krasta vējš un lija spēcīgs lietus. Pēdējā nometnes dienā līdz pēdējam brīdim gaidījām, kad beigsies lietus, bet laika apstākļi bija nepielūdzami un bijām spiesti nodarboties ar vispārējo fizisko sagatavotību un mācīties daudz, daudz teorijas.

Rezumējot bērnu aktivitāti, jāsecina, ka mums paralēli datoru un interneta paaudzei aug bezbailīgi dabas velšu cienītāji. Ne lietus, ne krusa, ne spēcīgās vēja brāzmas nespēja atturēt mūsu jaunos burātājus no došanās ūdenī.

Jūlijā un Augustā mēs turpināsim apmācības, tādēļ aicinām interesentus pieteikties Kambīzes sporta skolai savlaicīgi.

Novēlam turpināt vindsērfinga nodarbības un sasniegt jaunas virsotnes! Tiekamies uz ūdens un lai Jums labi pūš šajā vasarā!

Paslēpt saturu

Treneri atpūšas

19.06.2014.

O, jā! Pēc klusas dienas nometnē, vējš mūs aplaimoja vakarā, tieši tik daudz, lai varētu kārtīgi pavizināties. Pirmo reizi pa šiem daudzajiem gadiem, kopš esam pazīstami ar Raiti, vēja priekus baudījām divatā.

Lasīt vairāk

Raitis mani uzaicināja uz vietu, pie savas mājas, kur nekad līdz šim nebiju burājis, un ar sajūsmu konstatēju, ka šī ir pati labākā vieta, kāda vien Daugavā ir atrodama, proti, pie RZR virziena vēja šeit saveļas patiešām lieli viļņi, vismaz pēc upes standartiem.

Tā nu mēs tikai kādu 1 stundiņu paburājām, bet ar to arī pilnīgi pietika, jo, kā smejies, laba daudz nevajag smile Interesanti bija arī tas, ka mēs taču pārstāvam atšķirīgas disciplīnas un abiem apstākļi bija lieliski. Raitim viļņi sniedza jautrību, nesoties vājprāta ātrumā, man – iespēju trenēt trikus, kuri ikdienā nemaz tik viegli nepadodas.

Tā, lūk, mēs atpūtāmies pēc 8. nometnes dienas, lai šodien pozitīvi uzlādēti, turpinātu apmācīt vairāk nekā 20 zināt un burāt gribošus jauniešus un bērnus.

Dažas bildes ieskatam par to, kā mums gāja.

Paslēpt saturu

1. radošā nometne Pļavniekkalna skolā. Atskaite.

14.06.2014.

No 9. līdz 13. jūnijam, sadarbībā ar biedrību “Solis tuvāk”, Pļavniekkalna skolā Kambīzes treneri novadīja vindsērfinga dienas nometni, kurā dalību ņēma 23 bērni un jaunieši. Visas piecas dienas mūs loloja vējš, tikai pēdējā dienā liedzot spējīgākajiem burātājiem izbaudīt spēcīga vēja apstākļus, ko visi tik ļoti gaidījām.

Lasīt vairāk

Ko apguva dalībnieki:

  • drošība uz ūdens (drošības zīmes, laika apstākļu ietekme, peldlīdzekļi, viļņu un plūdmaiņu radītās straumes, traumas, inventāra defekti u.c.),
  • burāšanas noteikumi,
  • izpratne par vēja spēku un tā virziena ietekmi uz burātāju; viļņi, ūdenskrātuves,
  • vindsērfinga inventārs un tā pielāgojamība laika apstākļiem,
  • praktiskā burāšana (kā uzsākt, virziena maiņa, apgriešanās u.c.),
  • disciplīnas,
  • taktiskā un stratēģiskā burāšana, dalība sacensībās,
  • vispārējā fiziskā sagatavotība, vingrinājumi burātājiem, sportista pārtika.

Novēlam jaunajiem burātājiem turpināt apgūt, un, galvenais, nodarboties ikdienā ar šo brīnišķīgo sporta veidu, kura ikdienas burvība slēpjas dabas spēkā un brīvības izjūtā. Lai jums daudz vējainu dienu! Tiekamies nākamajās nometnēs!

P.S. Paldies Egijai un citiem burātājiem par jaukajām bildēm (izsūtīsim uz reģistrētajiem e-pastiem)!

Paslēpt saturu

Kambīze Regate 2014 NOR

25.05.2014.

Oficiāli izsludinām Kambīzes Regati 2014! Sacensības notiks Rīgas HES ūdenskrātuvē kādā no jūnija nedēļas nogalēm. Tikšanās vieta – sērfotāju pludmale Daugmales pusē.

Mūsu atbalstītāji šogad:

HEWLETT PACKARD
AVIS
DĀVANUSERVISS.LV
Kā arī Ķekavas novada Dome, Ķekavas Sporta aģentūra, Škutānes juridiskais birojs, IDK Sistēmas un Zeta GD.

ISAF vindsērfinga treneru kursi

17.05.2014.

Izsakām pateicību LVA un LZS par iespēju Kambīzes treneriem apmeklēt ISAF vadītos trenera kursus. Viss bija noorganizēts augstākajā līmenī. Apmācības bija aizraujošas un interesantas. Uzzinājām daudz jauna un nostiprinājām zināšanas par apmācību metodēm. Žēl, ka nesanāca piedalīties arī burātāju (jahtas) apmācībās, bet tas jau paliek nākamajām reizēm.

Kambīze Regate 2014

25.05.2014.

Izsludinām gatavību Kambīzes Regatei. Nolikums drīzumā.

Sezonas atklāšana. Jaunumi!

02.05.2014.

Paldies visiem, kas piedalījās Lielajā Talkā! Mūsu sērfošanas vieta ir ieguvusi jaunu elpu. Viss ir sakārtots un tīrs. Tagad ir ierīkota ugunskura vieta, savākta malka un uzstādīts soliņš.

Vakar, 1. maijā atklājām sērfošanas sezonu. HESa pludmale bija pilna ar burām. Ūdens ir pietiekoši silts, lai burātu bez cimdiem.

Pavisam drīz varēsim uzsākt apmācības. Arī Kambīzes regates pirmais (un, šķiet, ka arī vienīgais) posms nav aiz kalniem.

Atgādinām, ka notiek pieteikšanās jūnija nometnēm.

Sīkāk par aktualitātēm drīzumā.

Sup’as zupas miniturnīrs!

25.04.2014.

Hei, talkotāj!

Kad pabeigsim darbus HESā, dosimies pie Raita un sarīkosim Sup’as zupas miniturnīru! Tādēļ neaizmirsti paņemt līdzi karoti un hidrotērpu.

Tiekamies rīt pie "šlagbauma"!

Nometnes Jūnijā!

23.04.2014.

Straujiem soļiem tuvojas vasara, un tūlīt, tūlīt būsim gatavi doties ūdenī. Vēl tikai Lielā talka šo sestdien un… Gaidām tik vēju!

Tā kā nopietniem pasākumiem ir jāgatavojas laicīgi, jau tagad visus interesentus aicinām izbrīvēt laikus divām dienas nometnēm Jūnija vidū, kas tiks organizētas Pļavniekkalna skolā. Vietu skaits būs ierobežots un visticamāk tas būs ap 16 bērniem grupā.

Lasīt vairāk

Dienas kārtība:

8:00 – 9:00 ierašanās
9:00 – 9:30 brokastis
9:30 – 12:00 nodarbības
12:00 – 13:00 pusdienas
13:00 – 16:30 nodarbības
17:00 – 18:00 aizbraukšana

Lūk, rezervējamie datumi:

9.-13. Jūnijs
16.-20. Jūnijs

Paslēpt saturu

Lielā Talka 2014

14.04.2014.

Hei, burātāj!

Ja jūties piederīgs Rīgas HES ūdenskrātuvei un vēlies pavadīt dienu labā kompānijā, tad, kā ierasts katru gadu, gaidām Tevi 26. aprīlī Rīgas HES ūdenskrātuves pludmalē Daugmales pusē uz Lielo Talku.

Sakopsim savu iecienīto sērfošanas vietu, un, iespējams, atklāsim sērfošanas sezonu!

Tikšanās pie iebrauktuves pirms "ķieģeļa" (iebraukt aizliegts) plkst. 10:00.

Pēcpusdienā karsta zupa un pirtiņa pie Raita.

Kas jauns pavasarī?

19.03.2014.

Hei, burātāj!

Mājaslapai bija radušās dažas tehniskas problēmas, bet šobrīd tās jau ir novērstas un esam gatavi padalīties ar jaunumiem.

Jaunākā prognoze.

25.01.2014.

Labrīt!

Lūk, jaunākā prognoze svētdienai un arī pirmdienai. Cerēsim, ka vējš atnāks ātrāk.

Šobrīd prognoze nav daudzsološa…

24.01.2014.

Bēdīgi, bet izskatās, ka svētdien vējš var neiepūst, tādēļ oficiālo sezonas atklāšanu pārceļam uz nākamo nedēļu, bet, ja tomēr svētdienas rītā prognoze būs uzlabojusies, obligāti ievietošu info un tad varam doties uz HESu šā vai tā. Galu galā, varam paķert līdzi arī slidas, kādu karstu vai pat stipru dzērienu un saulaino dienu pavadīt kopā uz ledus.

Starp citu, svaigākā info no mūsu atbalstītājiem Dāvanu servisa: būs balvas un būs pirmā ziemas Kambīzes regate ledusburāšanā! Tas nozīmē, ka visiem, kas jau sezonu ir atklājuši, cītīgi jātrenējas. Bet par visu sīkāk jau drīzumā.

Sekojiet līdzi info un tiekamies svētdien HESā!

Par svētdienu!

24.01.2014.

Šobrīd vēja prognoze svētdienai neizskatās spoža, bet mēs joprojām turam īkšķus un ceram, ka, vismaz tuvāk vakaram, vējš iepūtīs. Tiem, kas nav lietas kursā, par ko ir runa: svētdien plānojam oficiāli atklāt Kambīzes ledusburāšanas sezonu, kur būs iespēja izmēģināt savus spēkus ledusburāšanā, izpētīt ledusdēļu tehnoloģiju un iegūt informāciju par ziemas un vasaras vindsērfinga iespējām Ķekavas novadā no mūsu instruktoriem.

Kur tiekamies? Pie Rīgas HES ūdenskrātuves uzbēruma Daugmales pusē (orientieri – 3km no apļa, pretī apdzīvotai vietai ar nosaukumu Bērzmente).

Vēl precizēsim info, par to, vai pasākums tiešām notiks, jo bezvējš mums galīgi neder!

Vēl būs video!

21.01.2014.

Esmu pieķēries nepadarītajiem darbiem un tuvāko dienu laikā samontēšu Radošajā bērnu nometnē safilmēto materiālu. Nometne norisinājās vasarā un drīz pēc tās noslēguma arī samontēju pirmo atskaites video. Nu būs pienācis laiks pakavēties patīkamās atmiņās par jauko sauli un silto vēju.

Turam īkšķus par nedēļas nogali!

Babīte video.

20.01.2014.

Uuuun, lūk! Video no Babītes ezera. Ledus šobrīd ir superīgs! Vējš varētu būt stiprāks, bet visumā apstākļi ir lieliski. Šajā nedēļas nogalē dosimies atklāt Kambīzes ledusburāšanas sezonu Rīgas HES ūdenskrātuvē.

Sīkāka info sekos, pagaidām, izbaudiet video!

Uz Babīti!

19.01.2014.

Šodien dodamies uz Babītes ezeru atklāt Kambīzes ledusburāšanas sezonu. Pēc pēdējām ziņām Babītes ezera ledus biezums ir 9cm. To šodien pats pārbaudīšu. šajā vietā nekad neesam burājuši, tādēļ pēc burāšanas padalīšos ar iespaidiem! Burāsim sākot no 10:30.

Ledus!!!

17.01.2014.

Hei, burātāji! Ledus ir klāt! Sniega nav, un tas ir gluds kā spogulis!

Tagad tikai jānoskaidro, kurā ūdenskrātuvē tas ir drošā biezumā. Ko nozīmē drošs biezums? Ja ledum ir VISMAZ 10 cm. Šobrīd ir ziņas no Kaņiera, ka ledus ir labs un tur var vizināties, ko arī plānojam darīt sestdien un/vai svētdien. Mūsu facebook lapā uztaisīsim nelielu aptauju par to, kāda situācija ir Rīgas perifērajās ūdenskrātuvēs. Skaidrs ir viens – Rīgas HESā ledus vēl nav pietiekoši drošs! Par to, kāda ir situācija ūdenskrātuvē ziņosim tuvākajās dienās, lai ar pilnu jaudu varētu uzsākt ledusburāšanas apmācības.

Lūk, laika prognoze svētdienai.

Laimīgu 2014. gada sezonu!

02.01.2014.

Sveiciens visiem Jaunajā gadā! Novēlam daudz burājamu dienu šajā sezonā un jaunus panākumus!

Lasīt vairāk

Laika apstākļi ledusburāšanai nav daudzsološi tuvākajām nedēļām, bet ziemu jau neviens nav atcēlis! Tā tikai kavējas, un mēs joprojām esam gatavi veikt apmācības. Sekojiet līdzi jaunākajai info, jo vislabākais ledus ir tad, kad ir kailsals un to nedrīkst nokavēt!

Edžus no windsurf.lv pagājušajā rudenī ir cītīgi burājis un arī filmējis. Jaunākais viņa veikums ir neliels video, kuru, piedaloties Kambīzes Regates rīkotājās sacensībās, pats arī ir dokumentējis. Vēl dažus Edžus filmētus un montētus video ar laiku ievietošu savā blogā. LIELS TEV PALDIES, EDŽU, PAR IEGULDĪTO DARBU!

Paslēpt saturu